Pielęgnacja brody latem – o czym należy pamiętać?

28 lipca 2022

Lato to czas, gdzie króluje relaks, zabawa i plażowanie. Panowie coraz większą uwagę zwracają na kosmetyki, które pozwolą im się poczuć jeszcze bardziej atrakcyjniej. Broda to element wyglądu, na  pielęgnację którego panowie poświęcają coraz więcej czasu. Olejki, balsamy i regularne strzyżenie to nie jedyne zabiegi, które interesują brodaczy. Jak zadbać o brodę latem? Podpowiadamy.

Jak pielęgnować brodę? Nie tylko latem!

Wyjeżdżając na letni urlop, każdy mężczyzna wie, że odpowiednio zadba skóra i włosy to prawdziwa wizytówka nowoczesnego mężczyzny. Podobnie jest z zarostem. Odpowiednio wypielęgnowany pozwala poczuć się pewnie w każdej sytuacji. Do mycia brody i zarostu warto korzystać z profesjonalnych kosmetyków, które skutecznie oczyszczają, usuwają zanieczyszczenia i resztki jedzenia. Receptury tego typu preparatów muszą również kompleksowo nawilżać i regenerować włoski. Mówiąc o brodzie warto zauważyć, że włosy te różnią się swoją strukturą od włosów znajdujących się na głowie. Są grubsze i częściej się kręcą i falują. Zarost dodatkowo sprawia, że skóra na brodzie staje się wysuszona i szorstka. Do nawilżania poleca się stosowanie olejków, które wnikają we włoski i pomagają odświeżyć skórę. Olejek szybko się wchłania, a dodatkowe witaminy i składniki mineralne sprawią, że zarost odzyskuje blask.
 

Golenie brody – na co zwrócić uwagę?

Nie ma jednego sprawdzonego sposobu na utrzymanie brody w dobrej kondycji. Każdy zarost jest inny i na każdej brodzie mogą się pojawić różne skórne problemy. Istnieją jednak pewne zasady, by ograniczyć do minimum ryzyko powstawania podrażnień i skaleczeń. Na początek warto postawić na dobrej jakości akcesoria i kosmetyki do golenia. Wybierz jednego z wiodących producentów maszynek do golenia, dobrą piankę, żel lub krem. Do rozprowadzania kosmetyku do łask wracają pędzle, które dokładnie spienią krem lub mydło. Nawet starannie wykonane golenie i użycie jakościowych kosmetyków spełznie na niczym, gdy po goleniu na brodzie lub szyi pojawia się nieprzyjemne pieczenie, zaczerwienienie lub bolesne skaleczenie. Zwłaszcza, gdy za kilka godzin masz ważne spotkanie. Podrażnienie najczęściej pojawia się na skórze w kilka minut po goleniu. Wygląda jak drobna wysypka, która wygląda nieestetycznie i może zepsuć całą stylizację. Kosmetyki po goleniu to "must have" w każdej męskiej kosmetyczce. Pomagają one nawilżyć skórę, poprawić komfort i zapewnić świeżość przez długi czas.

Jak chronić brodę przed promieniowanie UV?

Ochrona przed promieniowaniem UV kojarzy nam się z kremami z filtrami SPF. Okazuje się, że latem warto dbać o brodę, gdzie promienie słoneczne mogą negatywnie odbić się na jej wyglądzie. Nadmierna ekspozycja na słońce sprawia, że osłonka keratynowa włosa zostaje uszkodzona. To prowadzi m.in do rozkładu aminokwasów. Promieniowanie powoduje, że broda staje się często sucha, matowa i podatna na uszkodzenia. Do kosmetyków, które pozwalają utrzymać brodę latem w dobrej kondycji zaliczamy:

● Olejki – zapewniają naturalny blask oraz redukują swędzenie i pieczenie. Olejki działają przeciwzapalnie, odżywiają i wspierają wzrost włosa. Łatwa aplikacja i zapach sprawiają, że broda latem wygląda perfekcyjnie.

● Balsamy – tego rodzaju kosmetyki dzielą się na – nawilżające, natłuszczające i modelujące. Balsamy dostępne na rynku różnią się od siebie nie tylko ceną, ale także składem i bogactwem składników aktywnych. Pozwalają odpowiednio wymodelować brodę i stanowią ochronę przed szkodliwym promieniowaniem UV. Lato to czas, gdzie każdy mężczyzna chce wyglądać perfekcyjnie. Wypielęgnowana broda chroni skórę twarzy i stanowi ważny męski atrybut.

Ochrona zarostu przed czynnikami zewnętrznymi to klucz do letniej pielęgnacji. Czuj się pewnie w każdej sytuacji i postaw na odpowiednie kosmetyki!

28 lipca 2022