Kremowanie włosów - jakich kosmetyków użyć?

9 stycznia 2023

 

Kremowanie włosów jest ostatnio bardzo popularnym zabiegiem, a przy tym prostym w przeprowadzeniu. Nic dziwnego, że zdobył on taką sławę w świecie włosomaniaczek, które na pielęgnację włosów patrzą z pełnym zaangażowaniem. Czym jest, jak wpływa na włosy i jakich produktów warto używać?

Kremowanie włosów - czym jest?

To nic innego, jak aplikowanie na włosy ulubionego kremu, można powiedzieć, że jest to alternatywa dla tradycyjnych odżywek. Ma nad nimi jednak taką przewagę, że kosmetyki do pielęgnacji skóry opierają się na nieco innych składnikach, dlatego są doskonałym uzupełnieniem pielęgnacji włosów. Mogą bowiem dostarczyć większej ilości witamin, naturalnych olejów roślinnych i innych substancji, które zregenerują włosy, a jednocześnie odżywią skórę głowy.

Kremowanie włosów - kosmetyki, których warto używać

Jakim kremem kremować włosy? Odpowiedź jest prosta: tym, który sprawdził się w pielęgnacji Twojej skóry. Dzięki temu masz większą pewność, że będzie równie dobry dla włosów i skóry głowy. Świetnie sprawdzą się tu przede wszystkim odżywcze i regenerujące kremy do rąk, bogate w oleje roślinne balsamy do ciała, czy silnie nawilżające mleczka. Ich skład jest wystarczająco zróżnicowany, aby zapewnić włosom odpowiednią dawkę składników odżywczych.

W składzie kremu warto zwracać uwagę na to, czy zawiera on składniki silnie nawilżające, np. kwas hialuronowy. Jest to substancja, którą warto stosować, a która w pielęgnacji włosów potrafi przynieść efekty podobne do tych osiąganych w pielęgnacji skóry. Dobrze, aby krem działał również zmiękczająco i poprawiał elastyczność, która z kolei wpływa na zwiększenie odporności włosów na negatywny wpływ czynników atmosferycznych. 

Wybór kremu do kremowania nie oznacza kurczowe trzymanie się jednego produktu. Możesz stosować kilka kosmetyków naprzemiennie, aby w ten sposób dostarczyć włosom jeszcze więcej witamin. Unikaj jednak kosmetyków ciężkich, takich jak połączenie czystych olejów, które do tego zabiegu nie nadają się zupełnie. Nie nadają się również produkty mocno perfumowane, które mogą podrażniać skórę głowy i nasilać problemy takie jak nadmierne przetłuszczanie się włosów.

Jak wykonać kremowanie włosów?

Możesz aplikować krem na lekko wilgotne włosy lub całkiem suche. Ten pierwszy sposób ułatwia dokładne i równomierne pokrycie kosmyków kremem, w  drugim masz większą kontrolę nad jego ilością. Następnie zawiń włosy w ręcznik lub turban i poczekaj kilkanaście minut. Zazwyczaj to wystarczy, jednak w przypadku silnie zniszczonych włosów krem pozostaw na włosach dłużej. Pomoże to w szybszej i skuteczniejszej ich regeneracji.

W kolejnym kroku należy spłukać krem i umyć włosy delikatnym szamponem. Idealnie sprawdzą się do tego celu szampony ziołowe, które zawierają wyciągi ze znanych i cenionych roślin - skrzypu polnego, korzenia łopianu, lawendy, brzozy czy szałwii. Szampon silnie oczyszczający wypłucze składniki odżywcze przyswojone przez włosy w trakcie kremowania. Po umyciu włosów osusz je delikatnie ręcznikiem. Idealnym rozwiązaniem jest, aby wyschły bez użycia suszarki, jeżeli jednak nie masz wyjścia, stosuj tylko zimny nawiew.

Kremowanie włosów jest alternatywą dla produktów przeznaczonych typowo do pielęgnacji włosów. Kremy mają za zadanie wniknąć w głąb skóry i tam wspierać regenerację komórek. Właśnie dlatego ich skład jest lepszy niż w przypadku masek czy odżywek do włosów. Nie jest to oczywiście regułą. Aby uniknąć rozczarowania, zawsze dokładnie czytaj etykiety i sprawdzaj, czy na liście składników nie znajduje się jakaś niepokojąca pozycja.

9 stycznia 2023