Jak wydobyć skręt włosów? Faluj i kręć się!

14 kwietnia 2023

Jak wydobyć skręt włosów? Co to w ogóle oznacza? Czy moje włosy mogą się falować lub kręcić? O tajnikach wydobywania osławionego skrętu włosów przeczytasz w naszym artykule.

Jak wydobyć skręt włosów? Czym jest ta metoda?

Jak wydobyć skręt włosów, aby móc się cieszyć naturalnie falowanymi lub kręconymi pasmami zdrowych, miękkich i elastycznych włosów? W ostatnich sezonach coraz więcej mówiło się w świecie pielęgnacji i stylizacji włosów o wydobywania skrętu włosów. Czym tak naprawdę jest to wydobycie? Wiele z nas posiada włosy, które chcą się kręcić lub falować, ale na co dzień raczej są proste i trudne do zdyscyplinowania. Co to oznacza? Widać jednoznacznie, że włosy posiadają tendencję do skrętu, ale bez delikatnej pomocy ze strony stylizatorów, fale wyglądają płasko, a fryzura nie ma objętości. Wówczas dobrze jest zdać sobie sprawę, że możemy temu zaradzić i pomóc kosmykom wydobyć ich piękny, pełny i naturalny skręt.

Pierwsze wydobycie skrętu może przysporzyć niedoświadczonym osobom nieco trudności. Jednak istnieje prosta technika, której wprowadzenie w życie nawet laikom nie sprawi problemu. Do wydobycia skrętu potrzebne będą nam odpowiednie kosmetyki i kilka prostych czynności, które po wdrożeniu i we współpracy z produktami do uzyskania skrętu sprawią, że nasze fale i loki nabiorą odpowiedniego wyglądu – będą ujarzmione, pokażą skręt w całej okazałości, a przede wszystkim fryzura nabierze objętości, a loki nie będą spłaszczone i przyklapnięte. Jak to osiągnąć?

Jak wydobyć skręt włosów krok po kroku? Potrzebne produkty

Stylizacja włosów polegająca na wydobywaniu skrętu pozwala osiągnąć całkiem nową fryzurę w kilka chwil. Jeżeli widzisz, że twoje włosy lekko falują, na przykład po umyciu, spróbuj podbić ten skręt, bo prawdopodobnie masz ku temu możliwości.

Do tej metody potrzebne będą dwa produkty: odżywka do włosów bez spłukiwania (BS) lub zwykła emolientowa oraz stylizator. Trzeci produkt jest opcjonalny, a jest nim olejek lub serum silikonowe do włosów. Do czego konkretnie służą te kosmetyki i jak je zastosować? Sprawdźmy.

1. Umyj włosy w swój standardowy sposób. Zaaplikuj odżywkę i/lub maskę do włosów. Po spłukaniu kosmetyków, rozczesz się palcami, ale nie odsączaj z nich wody, ani nie rozczesuj szczotką lub grzebieniem. Od tego momentu zaczynamy ugniatanie kosmyków.

2. Na dłoń nałóż małą porcję odżywki bez spłukiwania lub normalnej odżywki do włosów z przewagą emolientów, którą rozcieńcz lekko z wodą. Następnie całość rozetrzyj w dłoniach i nanieś na całą długość włosów, starannie wgniatając ją we włosy. Nacisk powinien pozostać lekki. Ugniataj tak włosy do momentu, aż zobaczysz, że loki zaczynają się formować.

3. Teraz przechodzimy do użycia stylizatora. Niewielką ilość tego produktu również rozprowadź w dłoniach i zacznij wgniatać we włosy, zaczynając od końcówek włosów i kierując się ku górze włosów. Gdy porcja stylizatora zostanie już wgnieciona we włosy, możesz dołożyć kolejną porcję i ponownie wgnieść stylizator w pasma. To etap, który trwa najdłużej, aż pojawią się loki lub fale, będą w pełni wydobyte i utrwalone.

4. Na etapie suszenia włosów skorzystaj z suszarki z dyfuzorem lub pozostaw włosy do naturalnego wyschnięcia, w trakcie którego nie dotykaj włosów, nie baw się nimi, niech w spokoju wysychają, a loki się formują.

5. Gdy włosy będą już suche, ale zauważysz suche i zbite loczki, tak zwane sucharki, potraktuj je odrobiną olejku do włosów lub nałóż na końcówki włosów serum silikonowe, lekko je wgniatając, aż pasma staną się elastyczne i miękkie.

Tym sposobem wydobędziesz swoje loki lub fale, o których do pory nie wiedziałaś wcale!

14 kwietnia 2023